Druk UV

Druk UV to technologia zadruku stosowana najczęściej do zadruku tworzyw sztucznych polegająca na wydruku na podłożu farbami utwardzanymi promieniami UV. Technologia ta należy do technologii druku cyfrowego i jest nieustannie rozwijana przez producentów drukarek UV.
Cechą charakterystyczną druku uv jest fakt iż tą metodą można z łatwością zadrukowywać różnego rodzaju podłoża, w tym w szczególności twarde jak na przykład tworzywa sztuczne, szkło, metal, płyty drewniane, bez konieczności używania nośników pośredniczących, takich jak folie samoprzylepne. Jest to możliwe dzięki utwardzaniu farby za pomocą promieni uv. Taka technologia pozwala również na druk na materiałach z fakturą czy w jakiś sposób chropowatą powierzchnią jak na przykład tworzywa sztuczne typu priplak, drewno, sztuczne skóry, wykładziny, tapety itp.

W porównaniu do druku solwentowego druk UV jest bardziej trwały oraz nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych.

Posiadany przez nas ploter UV charakteryzuje się dużą jakością wydruku porównywalną z drukarkami gadżetowymi (maksymalnie 1440x1440dpi) a jednocześnie posiada duże pole robocze o szerokości 1,6m oraz nieograniczonej długości. Oznacza to, że możemy wydrukować fabrycznie długie płyty bez konieczności ich przycinania po długości. Dodatkowo, cechą charakterystyczną naszych wydruków jest to, że można bez wątpliwości stosować je w pomieszczeniach zamkniętych ze względu na brak substancji toksycznych w składze tuszów stosowanych do druku. Dzięki temu nasze wydruki są EKO - nie emitują oparów tręci i ołowiu oraz LZO (lotnych związków organicznych). To cecha wyróżniająca nasze wydruki na tle konkurencji.

Trwałość naszych wydruków UV na takich tworzywach sztucznych jak: PCW spienione, PCW twarde, HIPS, plexi, polipropylen oraz materiałach drewnopochodnych takich jak: sklejka, MDF, HDF była przetestowana przez liczne grono naszych klientów głównie z branży reklamowej. W przypadku zainteresowania usługą druku UV zachęcamy do kontaktu.

druk UV na pcw spienionym
druk UV na PCW spienionym

Często istnieje konieczność aby wydrukowany element był również wycięty po obrysie. W takim przypadku należy zadrukowany element tworzywa wyfrezować lub wyciąć na ploterze. Dzięki naszym maszynom takie kompleksowe usługi druku wraz z cięciem do kształtu świadczymy w standardzie dla naszych klientów.

druk UV z frezowaniem do kształtu
druk UV z frezowaniem do kształtu
 
W przypadku druku UV ważnym elementem jest odpowiednie przygotowanie plików do druku. Pliki takie powinny spełniać podstawowe parametry. Preferowany przez nas format pliku to wektorowy .pdf lub .cdr w wersji co najwyżej CorelDraw X5. Ponadto, jeśli plik zawiera tekst to wszystkie użyte w pliku czcionki należy zamienić na krzywe.


Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą na:  

Druk UV

  prosimy o wypełnienie formularza:

Nadawca:
Twój e-mail:
Wiadomość: