Frezowanie w PCV

PCV to skrót stosowany do tworzywa sztucznego otrzymywanego z polichlorku winylu, jest niepoprawny językowo ale przyjął się w mowie potocznej w Polsce. Poprawne skróty to PVC, PCW, winidur. Tworzywo to jest otrzymywane w wyniku polimeryzacji monomeru chlorku winylu i jest szeroko rozpowszechnione szczególnie w branży reklamowej. Frezowanie w PCV wymaga dobrania odpowiednich parametrów aby krawędź tworzywa zachowała idealną ostrość i gładkość.
Frezowanie PCV jest często łączone z zaginaniem PCV i klejeniem, w wyniku których można otrzymać skomplikowane przedmioty i konstrukcje.

cięcie plexi
frezowanie PCV -  zadrukowana zawieszka wyfrezowana z trzech elementów, dwóch sklejonych - frontu i tyłu oraz ruchomego elementu z nadrukowanymi napisami "otwarte", "zamknięte"

Wyróźnia się dwa rodzaje PCV:
  • PCV spienione (plastyfikowane)
  • PCV twarde
Tworzywo to oprócz reklamy jest szeroko stosowane w innych gałęziach gospodarki między innymi do produkcji listew wykończeniowych, wykładzin podłogowych, elementów instalacji sanitarnej, folii, izolacji elektrycznej, okien i drzwi.

PCV jest tworzywem termoplastycznym i odpornym na rozpuszczalniki. Do tego charakteryzuje się odpowiednią sztywnością i lekkością, dzięki czemu łatwo się je transportuje i obrabia.


cięcie plexi
frezowanie w PCV -  3 mm grubości, model Wieży Eiffla złożony z kilkudziesięciu wyfrezowanych elementów


Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą na:  

Frezowanie w PCV

  prosimy o wypełnienie formularza:

Nadawca:
Twój e-mail:
Wiadomość: