Sitodruk wielkoformatowy

Czym jest sitodruk wielkoformatowy?

Sitodruk polega na druku za pomocą siatki obecnie z nylonu, poliestru lub metalu, kiedyś z nici jedwabnych naciągniętych na prostokątną ramę, zwykle aluminiową na której wyświecony jest określony szablon. Tymże szablonem może być dowolny kształt lub też litery, z reguły o dowolnej wielkości.


Sitodruk jest wykorzystywany do druku zarówno jednobarwnego jak i wielobarwnego jak na przykład fotografie, ale również wielkoformatowego. Za sitodruk wielkoformatowy możemy uważać już zadruk materiałów o formacie na przykład B0 czyli 1000x1400mm. Oczywiście wpływ na pożądany rezultat druku ma bardzo wiele czynników, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę druk na stołach ręcznych bądź półautomatycznych. Do powyższych czynników możemy zaliczyć między innymi:
  • rodzaj modelu maszyny sito drukarskiej, a konkretnie jej konstrukcję
  • stabilność podłoża i blatu przeznaczonego do pracy
  • sposób naprężenia siatki oraz jej rodzaj
  • specyfika rakla a dokładnie jego twardość, ostrość krawędzi, kąt pracy i szybkość
  • odległość pomiędzy siatką drukarską a zadrukowywanym medium
  • precyzja ułożenia materiału drukowanego

Sitodruk wielkoformatowy wymaga zgrania wszystkich powyższych elementów. Do osiągnięcia zamierzonych rezultatów warto w przypadku druku prac o dużych formatach pamiętać przede wszystkim o mocnej, ciężkiej konstrukcji stołu oraz o doskonałym przygotowaniu sit. W czasie wydruków próbnych, sprawdzających, w celu szybszego i dokładniejszego przygotowania pracy należy zmieniać za każdym razem tylko jeden parametr po to by od razu wiedzieć czy dana zmiana jest skuteczna czy wręcz przeciwnie.Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą na:  

Sitodruk wielkoformatowy

  prosimy o wypełnienie formularza:

Nadawca:
Twój e-mail:
Wiadomość: