Frezowanie tworzyw sztucznych

Frezowanie jest rodzajem obróbki skrawaniem, w której materiał obrabiany jest przez narzędzie zwane frezem wykonujące ruch obrotowy. Oprócz ruchu obrotowego narzędzia zwanego frezem podczas frezowania wykonywany jest również ruch posuwowy w dwóch wariantach: albo za pomocą ruchu posuwowego narzędzia albo za pomocą ruchu obrabianego materiału. Dzięki temu można nadać odpowiedni kształt materiałowi obrabianemu.
frezowanie PCV spienione
frezowanie PCV spienione - 10 mm i 8 mm grubości

W zależności od rodzaju obrabianego materiału stosuje się różne rodzaje frezów. Frezy posiadają jedno lub kilka krawędzi skrawających ale w danym momencie aktywnie pracuje tylko jedna krawędź. Nie występuje więc sytuacja, w której równocześnie pracuje więcej niż jedna krawędź frezu.

Maszyna, na której wykonuje się frezowanie nazywa się frezarką.

Ze względu na rodzaj frezu frezowanie można podzielić na:

  • frezowanie walcowe - w tym wypadku krawędzie skrawające frezu są rozmieszczone na powierzchni walcowej. Frezem walcowym wykonuje się cięcia oraz wgłębienia pod kątem prostym
  • frezowanie kształtowe - w tym wypadku krawędzie skrawające frezu są rozmieszczone na powierzchni bryły obrotowej o złożonym zarysie. Frezami kształtowymi można wykonać wygładzenia i zaokrąglenia.

Ze względu na zwrot wektorów prędkości w ruchu obrotowym frezu w stosunku do kierunku ruchu posuwowego frezowanie można podzielić na:
  • frezowanie przeciwbieżne
  • frezowanie współbieżne

Ploter frezujący może frezować różnego typu materiały jak np. pleksi, PCV spienione, PCV twarde, HIPS, drewno, płyty MDF, sklejka, laminaty, jak również miękkie metale.

Obróbka tworzyw sztucznych to nie tylko cięcie ale również zaginanie tworzyw sztucznych. Cechą charakterystyczną tworzyw sztycznych jest ich termoplastyczność dzięki czemu łatwo można je formować w dowolne kształty.

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą na:  

Frezowanie tworzyw sztucznych

  prosimy o wypełnienie formularza:

Nadawca:
Twój e-mail:
Wiadomość: